Budapešť

Přes zimu se mi nikam po Evrope moc nechtělo. A zrovna v tom nejlínějším ránu mi twítnul na twitteru tip, akce, sleva, ZDARMA. Na to se chytne každej, nebo alespoň já. Byla to valentýnská akce a pro všechny zamilovaný jsou cesty autobusem po Evropě 1+1 zdarma. A protože já jsem zamilovaný, hned jsem jednu jízdenku koupil a druhou dostal opravdu grátis.

Lokalitu vybíram čistě nahodně. A to férově - losem. Když se vrátila má nejoblíbenější domu, řekl jsem jí jen, ať si rychle zabalí osobní hygienu, že vyrážíme za půl hodiny do Budapešti. Nejprve protestovala, že nemá na blbosti čas a ať jí neotravuju. Když jsem jí ale objasnil, že se jedná o akci jen pro zamilovaný, mladý a neklidný, rozněžnilo jí to a já měl plusový body do rodinnýho kanadskýho bodování... a ona zabaleno.

Traveler tip pro mírně pokročilé: Když nevíte kam se vydat, losujte!

Když jsem kupoval lístky autobusem, ukázala se má trevelerská nedokonalost. Nějak mi nedošlo, že cesta do Budapešti, která trvá letadlem hodinku, bude autobusem akcí téměř na celý den (cestou jsem využil přestup v Praze a zašel s fototechnikou do servisu, na oběd a podívat se na slevy zimních bund).

V tomto městě na Dunaji, jsem naplno využil všech tipů, které jsem cestou díky sociálním sítím dostal. Je zvláštní, že na můj požadavek, co vidět v Budapešti, jsem dostával jen tipy na restaurace, kavárny, streetfood a hospody. Zjistil jsem, že to bude u všech stejný a každý hledá, kde se dobře najíst. Takže jsem všechny tyhle tipy na místa musel hned po přijezdu vyzkoušet a cestou zpět nedělal nic jinýho, než že jsem každýmu za jeho tip děkoval

Zejména jedna kavárna, která dělala jen kafe a donuty stála za to. Ani jednomu z nás se z ní nechtělo odejít a tak většina doby ztrávená v Budapešti, byla v tomhle podniku.

On vlastně celý výlet byl pojat jako gastronomická cesta. I jako suvenýr jsme si domu nakoupili spousty klobás, jako památku na město.

Zrovna v Budapešti se krásně ukázalo, jak to máme rozdělený právě se suvenýrama. Zatímco žena hledá hrnek s názvem města, já naopak vyhledávam hard rock caffe a kupuju triko. Cenově je to trochu nefér, ale ukazuje se tím, jak je má žena tolerantní a milující a já si dobře vybral.